Familiile unor pacienți COVID aflați în stare gravă refuză transferul în Germania: „Cred că acolo se fac experimente pe ei”

Cel mai tânăr pacient cu COVID-19 internat la Institutul Marius Nasta din Capitală are 27 de ani. Nu are boli asociate, dar starea lui este gravă, iar medicii au propus transferul în Germania. Cu toate acestea, familia s-a opus, de teamă că tânărul va fi supus unor experimente, arată Știrile ProTV.



Share this:

(Visited 9 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34907 articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania