Medicul Adrian Marinescu, directorul medical al Institutului Naţional de Boli Infecţioase ”Matei Balş” din București, a declarat luni, 3 ianuarie, că se așteaptă ca numărul cazurilor de infectare cu varianta Omicron să crească semnificativ în țara noastră în a doua jumătate a acestei luni.
Share this:
(Visited 5 times, 1 visits today)
