Politistii Inspectoratului General pentru Imigrari – Serviciul pentru Imigrari al judetului Cluj au desfasurat, marti, o actiune pe linia prevenirii si combaterii muncii ilegale a cetatenilor straini, pe raza de competenta. „Ca urmare a celor constatate, poliţiştii de imigrări au revocat dreptul de ședere al cetățenilor străini și au emis decizii de returnare, prin care au obligativitatea de a părăsi țara noastră, în termen de 15 zile. De asemenea, la ieșirea din țară va fi instituită măsura interzicerii intrării în România pentru o perioadă de 6 luni, în conformitate cu prevederile OUG 194/2002 privind regimul juridic al străinilor, republicată.
Totodată, la finalizarea verificărilor, faţă de reprezentanţii firmei vor fi dispuse măsurile legale, conform prevederilor O.G. nr. 25/2014 privind încadrarea în muncă și detașarea străinilor pe teritoriul României, cu modificările și completările ulterioare”, se precizează în comunicatul Serviciului pentru Imigrări al județului Cluj” au declarat autoritățile.
Leontiuc Marius – folosim surse în informarea noastră pe care le arătăm pe pagina noastră de surse

Lasă un răspuns