Țara care revine la obligativitatea certificatului verde, după două luni de relaxare. Peste 85% din populație este vaccinată

Prim-ministrul danez Mette Frederiksen a anunţat luni, 8 noiembrie, reintroducerea certificatului de vaccinare ca urmare a creşterii puternice a numărului de cazuri de COVID-19, după aproape două luni fără restricţii, transmite AFP.



Share this:

(Visited 6 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34898 de articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania