Premierul interimar Florin Cîțu a declarat, vineri, 5 noiembrie, că introducerea obligativității certificatului verde pentru angajați este cea mai non-invazivă măsură, în contextul valului patru al pandemiei, pentru a nu se închide din nou economia, motiv pentru care, cât de curând, vor fi introduse în Parlament amendamente în acest sens.
Share this:
(Visited 4 times, 1 visits today)
