Florin Cîțu, despre obligativitatea certificatului verde: ”Este cea mai non-invazivă măsură pentru a nu închide economia”

Premierul interimar Florin Cîțu a declarat, vineri, 5 noiembrie, că introducerea obligativității certificatului verde pentru angajați este cea mai non-invazivă măsură, în contextul valului patru al pandemiei, pentru a nu se închide din nou economia, motiv pentru care, cât de curând, vor fi introduse în Parlament amendamente în acest sens.



Share this:

(Visited 4 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34892 de articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania