Numărul cazurilor de COVID-19 din Japonia a scăzut brusc până la cel mai mic nivel al său din ultimele 11 luni, în timp ce alte regiuni din Asia se confruntă cu creşteri ale numărului de infectări, în cadrul unui fenomen care îi lasă perplecşi pe experţi şi care alimentează temerile legate de o posibilă recrudescenţă a pandemiei în timpul sezonului de iarnă, informează Reuters.
Share this:
(Visited 5 times, 1 visits today)
