„Situaţia din Afganistan este alarmantă”, iar riscul de foamete este „iminent”, odată cu apropierea iernii şi întreruperea serviciilor odată cu revenirea talibanilor la putere, a avertizat într-un interviu acordat AFP şefa Fondului ONU pentru populaţie (UNFPA), Natalia Kanem.
Share this:
(Visited 7 times, 1 visits today)
