
- Competiția de la Seul de stat degeaba a stârnit curiozități.
- Au participat peste 100 de oameni la concursul de stat degeaba.
- Concurenții au stat pe covorașe de yoga timp de 90 de minute.
- Concurenții nu aveau voie să doarmă sau să stea pe telefon.
- Concursul a fost câștigat de cel care avea cel mai liniștit puls.
Stai!… Să-ți spun dacă ești câștigător. Concursul de stat degeaba le-a crescut tensiunea participanților.
Competiția Space Out de la Seul a stârnit curiozitatea lenoșilor din lume. La concurs, participanții s-au așezat pe covorașe de yoga și au stat fără să facă nimic timp de 90 de minute.
Peste 100 de oameni de toate vârstele au stat nemișcați. Nu au avut voie să stea pe telefon sau să doarmă. Ca să câștige, trebuia să își mențină pulsul stabil, care a fost monitorizat de medici. Susținătorii au votat top 10 concurenți preferați. Câștigătoarea cu cel mai liniștit puls a primit un trofeu, replică a statuii lui Rodin „GÂNDITORUL”.
The post Au luat premiul pentru nimic. 100 de oameni au participat la concursul de stat degeaba appeared first on Aleph News.
potrivit alephnews
Acest material este publicat de alephnews.ro distribuit prin mecanismul RSS. Potrivit Legii nr. 8/1996 informațiile de presă nu sunt opere cu drept de autor și nu poartă drepturi de autor.
Salt la sursă
știrea a fost scrisă pe alephnews.ro de jurnalistul Nemoiu Lucian
Lasă un răspuns