Agenţia Naţională a Medicamentului, despre Arbidol: ”Nu este autorizat în România. Nu a fost depusă nicio cerere de autorizare”

Agenţia Naţională a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale din România informează, miercuri, că medicamentul Arbidol nu este autorizat în ţara noastră şi nici nu a fost depusă vreo cerere de autorizare. Cu toate acestea, specialiştii atrag atenţia că sunt medici care recomandă acest medicament.



Share this:

(Visited 11 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34898 de articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania