Inflația peste un anumit nivel este considerată de aproape toată lumea ca fiind un fenomen toxic pentru economii și populație, pentru că limitează dezvoltarea economică reală și scade nivelul de trai.
Share this:
(Visited 7 times, 1 visits today)
