S-a lăsat de fotbal și a ajuns mare! Povestea singurei medalii cucerite de România la Jocurile Olimpice de iarnă: ”Locul trei a fost de fapt locul doi”

România are în palmares o singură medalie la Jocurile Olimpice de iarnă, bronzul obţinut de Nicolae Neagoe şi Ion Panţuru la bob două persoane, la JO de la Grenoble, în 1968.



Share this:

(Visited 8 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34910 articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania