Echipe medicale din Danemarca şi Polonia, trimise la Bucureşti pentru a-i ajuta pe medicii români în tratarea pacienţilor COVID

O echipă medicală din Danemarca şi o altă echipă din Polonia au sosit, săptămâna aceasta, la Bucureşti pentru a îi ajuta pe medicii români să trateze numărul tot mai mare de pacienţi cu SARS-CoV-2, a anunţat reprezentanţa Comisiei Europene în România, într-un comunicat de presă.



Share this:

(Visited 5 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34892 de articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania