Ședință comună a guvernelor României și Republicii Moldova. Ce acorduri urmează să fie semnate

O şedinţă comună a Guvernelor României şi Republicii Moldova este programată, vineri, la Chişinău. Premierul Nicolae Ciucă a anunţat că vor fi semnate acorduri de către miniştrii celor două state, vizând diverse domenii, între care infrastructura de transport sau domeniul energiei.



Share this:

(Visited 6 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34904 articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania