Din 2002 și până în 2021 (19 ani) au părăsit definitiv centrele de plasament/ rezidențial peste 70.000 de tineri. Acești tineri, prin Consiliul Județean, ar fi trebuit să beneficieze integral de valoarea estimată a avansului ce trebuia să fie plătit pentru dobândirea unei locuințe sau chiria pe o perioadă de până la 3 ani pentru o locuință închiriată.
Share this:
(Visited 5 times, 1 visits today)
