Co-președintele AUR, intimidat de jandarmii care i-au adus amenda acasă. „Cine și de ce a dat acest ordin, care vizează abuzul și presiunea, si care produce traume”

Co-președintele AUR, Claudiu Târziu s-a plâns pe Facebook că s-a trezit cu 3 jandarmi la ușă miercuri dimineață, 29 decembrie, pentru a-i înmâna două amenzi, lui și soției, pentru pentru nepurtarea măștii la un eveniment de depunere de coroane. Acesta a caracterizat acțiunea banală a jandarmilăr ca fiind una de intimidare, capabilă să producă daune emoționale.



Share this:

(Visited 8 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34895 de articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania