O echipă de oameni de știință de la Centrul de Astrofizică Harvard-Smithsonian din Cambridge, Statele Unite, a făcut o descoperire impresionantă în premieră mondială: o lume extraterestră situată în afara Sistemului Solar. Planeta a fost observată în galaxia Messier 51 cu ajutorul telescopului spațial Chandra X-Ray al NASA.
Share this:
(Visited 12 times, 1 visits today)
