Descoperire epocală a astronomilor: Prima lume extraterestră găsită vreodată, în afara Sistemului Solar VIDEO

O echipă de oameni de știință de la Centrul de Astrofizică Harvard-Smithsonian din Cambridge, Statele Unite, a făcut o descoperire impresionantă în premieră mondială: o lume extraterestră situată în afara Sistemului Solar. Planeta a fost observată în galaxia Messier 51 cu ajutorul telescopului spațial Chandra X-Ray al NASA.



Share this:

(Visited 12 times, 1 visits today)
Despre Vidjean Mihai 34889 de articole
Om de radio, om de presă, Lector la Facultatea de Jurnalistică și Media, corespondent din Republica Serbia și uneori din Timișoara și Munchen, Germania