Rata de infectare în Bucureşti a depăşit 15 la mia de locuitori

Capitala bate un nou record în ceea ce privește incidența cazurilor de coronavirus. Rata de infectare a depăşit miercuri 15 cazuri la mia de locuitori.

Rata de infectare a ajuns, miercuri, în Bucureşti la 15,1 la mia de locuitori. Este cea mai mare incidenţă de la începutul pandemiei.

Luni, incidenţa a fost 14,2 la mie, duminică, era 13,6 la mie, în creştere de la 12,65 sâmbătă.

CMBSU a instituit obligativitatea purtării măştii de protecţie în toate spaţiile publice închise şi deschise.

De asemenea, potrivit prefectului Alexandra Georgiana Văcaru, angajatorii, la stat sau la privat, care au mai mult de 50 de salariaţi sunt obligaţi să organizeze programul de lucru pe grupe.

În completare STB va pune mai multe maşini pe trasee.

The post Rata de infectare în Bucureşti a depăşit 15 la mia de locuitori appeared first on Aleph News.

potrivit alephnews



Share this:

(Visited 5 times, 1 visits today)
Despre Leontiuc Marius 1443 de articole
Absolvent studii Universitare; Student Universitatea de Vest - Facultatea de Drept; Absolvent Cursuri de Jurnalism Academia Britanică Absolvent JURNALISM EDITORIAL - LONDON SCHOOL UNIVERSITY